Podlaha základ pohodlia – vinyl, laminát či drevo?

Podlaha základ pohodlia – vinyl, laminát či drevo?

aka-je-najlepsia-podlaha

Podlaha základ pohodlia – vinyl, laminát či drevo?

Ak je vaša domácnosť fádna a nudná, skúste na to ísť pekne od podlahy. A to doslova. Podlaha už dávno nie je len povinnou jazdou príbytku. Kvalitné a praktické materiály, prepracované detaily, farby od výmyslu sveta. Z podlahy sa stáva dôležitý základ každého interiéru. A nie obyčajný. Vhodne skombinovaná podlahová krytina zdôrazní interiér, doslova ho predáva. Nesmie zatieniť nábytok, ale ani nábytok podlahu.

Ak sú dizajnové kúsky v súhre s podlahou, vyčaria neuveriteľný dizajnérsky zážitok. Vytvoria krásny domov, kde nebudete musieť vy či vaše deti „chodiť po špičkách“, ale život plný šibalstiev a smiechu si v ňom vychutnáte plnými dúškami.

Z podlahových materiálov je najdrahšie drevo, nasleduje vinyl, potom laminát.

VINYL - čo krok to zážitok

Vinylová podlaha je vyrobená zo syntetického materiálu, a teda je vodotesná. Táto vlastnosť ju predurčuje do miestnosti, kde o vlhkosť nie je núdza. Zabudnite na klasické chladné dlaždice v kúpeľni. Hrejivá podlahas dekorom dreva dá kúpeľni celkom nový rozmer. Na presun z či do vane nebudete potrebovať papuče a pritom bude chôdza naboso zážitkom.

Každá gazdinka či matka vie, že deti sú pre domácnosť ťažkým orieškom. Stopy od blata, vyliaty džús, rozotrený džem, ryhy od autíčok a škrabance sú na dennom poriadku. Detské hry nerešpektujú poriadok ani pravidlá. Neberte malým šibalom detstvo. Vyriešte tento večný boj po svojom.

„Vinylová podlaha sa jednoducho udržiava v čistote. Škvrny a fľaky ľahko zotriete. Vinylová podlaha má spevnený povrch o ochranný polyuretanový lak, ktorý chráni pred špinou a škvrnami. Silná a trvanlivá povrchová vrstva ju navyše predurčuje do intenzívne využívaných priestorov”

vinylove-podlahy-kosice

Odolá domácim miláčikom aj ratolestiam

Domáci miláčikovia v čistom a modernom priestore už viac nebudú nočnou morou. Ani pazúriky našich štvornohých kamarátov, opätky, kolieska stoličiek či autíčok nezanechajú na podlahe stopy. V lodičkách sa budete môcť prechádzať v byte bez toho, aby ste hlukom obťažovali susedov. Podlaha z vinylu je totiž nesmierne tichá. Tlmí zvuk krokov. Podlahová krytina z vinylu je ako stvorená pre ženy, ktoré nemajú veľa času, respektíve nechcú ho stráviť udržiavaním domácnosti tip-top.

Podlaha s vami totiž ťahá za jeden koniec. S neporiadkom, živými ratolesťami, neporiadnymi chlapmi a hravými zvieratkami si bez problémov poradí. Znamená to, že vo svojom kráľovstve ste celkom slobodná. Žiadne obmedzenia či zábrany. Gazdinky, mamičky, rebelky, kariéristky či leňošky – každá ocení „vinyl na zemi“ po svojom. Vstúpte do sveta pohodlných a kvalitných podláh s prirodzeným vzhľadom a dojmom dreva so všetkými výhodami syntetického materiálu.

Vlastnosti vinylovej podlahy:

 • Vodotesnosť
 • Teplý charakter
 • Je vynikajúca pre renovácie
 • Odolnosť proti poškriabaniu
 • Je tichá, tlmí zvuky
 • Ľahko sa udržiava čistá
 • Vhodná pre podlahové chladenie i kúrenie

Drevo - nezameniteľná vôňa a tradícia

Drevo je materiál s najdlhšou tradíciou a nezameniteľnou vôňou. Pohladí zmysly. Každý dotyk je neuveriteľne príjemný a upokojujúci. Ľudská noha vníma drevo veľmi príjemne, keďže vynikajúco tepelne izoluje.

Je ideálnou krytinou pre priestory ako je obývačka, detská izba či spálňa. Drevená podlaha sa vyznačuje nášľapnou elasticitou. To znamená, že chráni končatiny pri chôdzi a nárazoch.  Preto je obľúbeným materiálom aj v telocvičniach. Zabraňuje totiž únave svalov a väzov.

drevene-podlahy

Ak porovnáme drevo s umelými hmotami, len minimálne sa nabíja statickou elektrinou. Drevené podlahy preto nepriťahujú prach. Z tohto hľadiska nevyžadujú náročnú údržbu. Horšie je to s fľakmi, opotrebovaním či vodou. Podlahy, ktoré sú upravené voskovým olejom, lepšie odolávajú odretiu ako lakované a navyše nekĺžu. Sú však náročnejšie na údržbu. Ak dôjde k poškodeniu olejovej podlahy, problémové miesto sa dá jednoducho zakryť opravným olejom. Oprava lamináte alebo vinylu si vyžaduje zložitejšie opravy.

Laminát - odolá tlaku aj ohňu

Ak na laminátovú podlahu spadne zapálená cigareta, nezanechá na nej žiadnu stopu. Je vysoko odolná voči ohňu, a aj preto ideálna do namáhaných priestorov. Odolá tlaku nábytku, kolieskam stoličiek či opätkom. Určite ju oceníte v pracovni, na chodbe alebo v hale. Laminátová krytina však nedokáže dobre tlmiť zvuky. Ak sa poškodí, je nutné podlahu rozobrať a vymeniť celú problémovú časť. Na dotyk je chladnejšia a nie natoľko príjemná ako drevená či vinylová krytina.

„Laminát je pevný a odolný voči poškriabaniu. Spája v sebe dekoratívne prvky prírodných materiálov a spoľahlivosť priemyslových výrobkov. Jednoducho sa udržuje. Odolá aj slnečným lúčom, takže tmavá podlaha nevybledne. Podlaha zostáva počas celého svojho života pekná, nielen účelová,“

Laminatove-podlahy-kosice

Výhody laminátovej podlahy:

 • je pevná a odolná voči škrabancom
 • je spojením dekoratívnych prvkov prírodných materiálov so spoľahlivosťou priemyslových výrobkov
 • ľahko sa udržuje
 • odolá aj slnečným lúčom. Tmavá podlaha nevybledne
 • laminát sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči ohňu
 • odolá tlaku nábytku, kolieskam stoličiek či opätkom

Zdroj: www.rodinka.sk

No Comments

Leave a Reply

NÁBYTOK A BÝVANIE 2018 – Agrokomplex Nitrainteligentna_domacnostInteligentný dom! Budte Smart!
Opýtaj sa čokoľvek

KONTAKT


Fakturačné údaje

POPON s. r. o.
Letná 2402/18 069 01 Snina
IČO 53223691
DIČ 2121309707
IČ DPH SK2121309707

Mapa

Po - Pi: 9:00 - 16:00

F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found